Grudzień 18 2014 05:33:17
Nawigacja
Historia Włókniarza
Część I (1946-1950)
Część II (1951-1958)
Część III (1959)
Część IV (1960-1962)
Część V (1963-1966)
Część VI (1967-1970)
Część VII (1971)
Część VIII (1972)
Część IX (1973)
Część X (1974)
Część XI (1975-1976)
Część XII (1977-1978)
Część XIII (1979-1981)
Część XIV (1982-1984)
Część XV (1985-1987)
Część XVI (1988-1990)
Część XVII (1991)
Część XVIII (1992-1993)
Część XIX (1994-1995)
Część XX (1996)
Część XXI (1997-1998)
Część XXII (1999-2000)
Część XXIII (2001-2002)
Część XXIV (2003)
Część XXV (2004-2005)
Część XXVI (2006-2007)
Część XXVII (2008)
Część XXVIII (2009-2011)
Część XXIX (2012-2013)
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 146
· Najnowszy użytkownik: abackghoul25
Sponsorzy Stowarzyszenia CKM Włókniarz
Olchem, Przemysłówka, Pizzeria Viola, Linex, Vitroszlif, Stolzle, Pakart, IMPOL II, Szybex Service, MOCNY NOCNY, Domek na Jurze, Promed, KADEX, TACHO, Print Cycero, IRO, Jurajska, Mały dworek, Instalex, Cegielnia Sowa, Kama, Pewniak, Arkon Serwis, Jagiellończycy, Mlek, SGP, RAK, Widlak, GREGOR, Junek, Justyś Glass, Jura Tuning, Złote Arkady, Drzazga, Pogotowie Głodowe, EDPOL, Diagnostyka, Koloryt, Fructop, Smaki Świata
Włókniarz z licencją warunkową na sezon 2015
Włókniarz z licencją warunkową na sezon 2015Nasze odwołanie od decyzji Komisji Licencyjnej przyniosło skutek, którego efektem jest przyznanie Stowarzyszeniu CKM Włókniarz licencji warunkowej na starty w Polskiej 2. Lidze Żużlowej w sezonie 2015. Za tę decyzję i zrozumienie naszej sytuacji serdecznie dziękujemy Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego oraz Panu prezesowi, Andrzejowi Witkowskiemu. Aby wystartować w przyszłorocznych rozgrywkach drugiej ligi, spełnić będziemy musieli jeszcze warunki przedstawione przez żużlową centralę. Oczekujemy na nie i liczymy, że będą one identyczne, jak te, które zawarliśmy w naszym odwołaniu.
Zmarł były lekarz klubowy Włókniarza
Z przykrością informujemy, iż odszedł od nas doktor Wiesław Wojtusiak. Jego pogrzeb odbył się w minioną środę (10 grudnia). Doktora Wojtusiaka nie trzeba przedstawiać starszemu pokoleniu naszych kibiców. W latach 70-tych ubiegłego stulecia pełnił on bowiem funkcję lekarza klubowego we Włókniarzu.
Cześć Jego pamięci!
Mikołajki z Włókniarzem w teatrze Stacherczak
W piątek w teatrze Stacherczak, zorganizowano spotkanie mikołajkowe dla dzieci niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości, nie mogło zabraknąć zawodników i adeptów Włókniarza. Mowa tu o prawdziwych zawodnikach częstochowskiego klubu. Tych, którzy się tu wychowali i zdali licencję w tym klubie. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny, dać choć chwilę radości tym dzieciom. Żużlowcy Włókniarza zawsze wspierali i będą wspierać tego typu imprezy i akcje. Na imprezie obecni byli Prezes Michał Świącik, Borys Miturski, Artur Czaja, Oskar Polis, Hubert Łęgowik, Rafał Malczewski, Przemysław Portas, Bartosz Pych, Paweł Staniszewski, Paweł Rajczyk, Bartosz Świącik, Daniel Bajor. Poniżej prezentujemy Państwu galerię zdjęć z Mikołajek u Stacherczaka.
Link do galerii foto
Stowarzyszenie CKM Włókniarz na razie bez licencji na starty w PLŻ 2
Stowarzyszenie CKM Włókniarz na razie bez licencji na starty w PLŻ 2

Dziś w Warszawie obradował Zespół do spraw Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2015. Niestety w pierwszym terminie zgody na starty w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej nie otrzymało Stowarzyszenie CKM Włókniarz. Od tej decyzji przysługuje nam jednak prawo do odwołania do Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego  i na pewno z niego skorzystamy. Złożyć musimy je do 11 grudnia br., natomiast dzień później obradować będzie wspomniane Prezydium, które powinno wówczas podjąć ostateczną decyzję.

Pozwólcie nam odbudować żużel

  Od jakiegoś czasu na portalu czestochowskie24.pl ukazują się artykuły dotyczące sytuacji w częstochowskim żużlu. Na wstępie pragniemy oświadczyć, iż nie zgadzamy się z teoriami przytaczanymi przez autora tych tekstów, Pana Mariusza Rajka. Tytuły artykułów, jak chociażby: „Decyzja władz miasta gwoździem do trumny Włókniarza?”, dają wiele do myślenia i trzeba się mocno zastanowić, ile mają one wspólnego ze sportem. W dalszej części przytoczonego tekstu pan redaktor pisze o samobóju strzelonym przez miasto Włókniarzowi i wysuwa wnioski - „Cóż ta, niewątpliwie populistyczna decyzja oznacza dla żużla? Najprawdopodobniej jego autentyczny koniec!”. Nie mają one jednak nic wspólnego z rzeczywistością. Następnego dnia Pan Mariusz Rajek opublikował natomiast kolejny tekst, który zatytułował - „Włókniarz pozywa Urząd Miasta o 1,5 miliona zł! – Zanim sąd wyda wyrok, osądzą wyborcy”. Jeszcze raz pytamy - czy są to tytuły sportowe ?

Ostatni trening w sezonie 2014

trening  

   W środę adepci naszego klubu, wyjechali ostatni raz w tym sezonie na tor przy ulicy Olsztyńskiej. Mimo chłodu trening trwał cztery godziny. Każdy miał odpowiednio dużo czasu, aby pojeździć do woli. Po treningu zorganizowaliśmy spotkanie przy grillu, gdzie w miłej atmosferze porozmawialiśmy o mijającym sezonie i o tym co przed nami. Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia z tego treningu.

Link do galerii

Galeria zdjęci z 44 Memoriału
Prezentujemy Państwu zdjęcia z 44 Memoriału Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Autorem zdjęć jest Marek Soczyk.

--- Link do zdjęć ---
Najmłodszy w historii zwycięzca Memoriału
Triumfem Bartosza Smektały zakończył się tegoroczny Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Tym samym szesnastoletni zawodnik leszczyńskiej Unii stał się najmłodszym zwycięzcą w historii tego turnieju. Tuż za nim uplasował się Dawid Lampart, natomiast miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Jakubowi Jamrogowi. Spośród szerokiego grona wychowanków Stowarzyszenia CKM Włókniarz, którzy wzięli udział w sobotniej imprezie, najwyżej sklasyfikowano Artura Czaję. Dwudziestolatek z dorobkiem 8 punktów na koncie zajął szóstą lokatę.
Memoriał - wizyta na cmentarzu
W piątek poprzedzający Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, delegacja naszego klubu odwiedziła groby obu tragicznie zmarłych zawodników Włókniarza. Będą na cmentarzu przy ulicy Rocha, zapaliliśmy symboliczne znicze na grobach pozostałych zawodników i działaczy Włókniarza spoczywających na tej nekropolii. Na poniższych zdjęciach widać groby Bronisława Idzikowskiego, Marka Czernego, Mariana Kaznowskiego, Marka Gadzinowskiego, Lucjana Krupińskiego, Bernarda Kacperaka.
Informacje organizacyjne przed Memoriałem
Zaledwie kilkanaście godzin dzieli nas od tegorocznej edycji Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Najstarsza cykliczna impreza żużlowa w Częstochowie rozpocznie się bowiem w sobotę (25 października) punktualnie o godzinie 14:00. Poniżej prezentujemy Państwu ważne informacje organizacyjne, dotyczące zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie CKM Włókniarz.
Na torze zostawili to co najcenniejsze...
Bronisław Idzikowski i Marek Czerny to dwaj byli zawodnicy Włókniarza Częstochowa. To jednak nie jedyny związek między tymi żużlowcami. Obydwaj na torze zostawili bowiem to co najcenniejsze, czyli własne życie. Przy okazji zbliżającego się coraz większymi krokami tegorocznego Memoriału, poświęconego pamięci tych dwóch tragicznie zmarłych jeźdźców, prezentujemy Państwu ich krótkie notki biograficzne.
Pogoda

Pogoda w Częstochowie
SponsorzyFoto news


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
711,148 unikalne wizyty