Sierpień 02 2015 05:14:54
Nawigacja
Historia Włókniarza
Część I (1946-1950)
Część II (1951-1958)
Część III (1959)
Część IV (1960-1962)
Część V (1963-1966)
Część VI (1967-1970)
Część VII (1971)
Część VIII (1972)
Część IX (1973)
Część X (1974)
Część XI (1975-1976)
Część XII (1977-1978)
Część XIII (1979-1981)
Część XIV (1982-1984)
Część XV (1985-1987)
Część XVI (1988-1990)
Część XVII (1991)
Część XVIII (1992-1993)
Część XIX (1994-1995)
Część XX (1996)
Część XXI (1997-1998)
Część XXII (1999-2000)
Część XXIII (2001-2002)
Część XXIV (2003)
Część XXV (2004-2005)
Część XXVI (2006-2007)
Część XXVII (2008)
Część XXVIII (2009-2011)
Część XXIX (2012-2013)
Sponsorzy Stowarzyszenia CKM Włókniarz
Olchem, Przemysłówka, Pizzeria Viola, Linex, Vitroszlif, Stolzle, Pakart, IMPOL II, Szybex Service, MOCNY NOCNY, Domek na Jurze, Promed, KADEX, TACHO, Print Cycero, IRO, Jurajska, Mały dworek, Instalex, Cegielnia Sowa, Kama, Pewniak, Arkon Serwis, Jagiellończycy, Mlek, SGP, RAK, Widlak, GREGOR, Junek, Justyś Glass, Jura Tuning, Złote Arkady, Drzazga, Pogotowie Głodowe, EDPOL, Diagnostyka, Koloryt, Fructop, Smaki Świata, BOCAR, KONTUR druk, Manager, Green Pack, Decathlon, Hotel Ibis, Midex, Press Glass, RUDEX, DOMBUD, Agros-Wrońscy, Centrum Ogrodnicze Dawid, Kantor Online, Alior Bank, Sorplex, Gama, Gazelo Toys, Miedziński, Piekarnia Musiorski
Zmiany na liście startowej Nice Cup
W niedzielę na Arenie Częstochowa zostanie rozegrana IV runda Nice Cup. Na liście startowej doszło do kilku zmian. Pod numerem szóstym zobaczymy Michała Gruchalskiego, zaś pod siódemką Adriana Bialka. Obaj w minioną środę pozytywnie przeszli egzamin na licencję żużlową. Rezerwowymi będą Kamil Sobczyk i Bartosz Świącik, którzy podobnie jak wcześniej wymieniona dwójka, w połowie tygodnia uzyskali "żużlowe papiery". W miejsce awizowanego Bartosza Kibały pojedzie Łukasz Przedpełski.

Srebrny Kask: Czaja wygrywa w Krośnie, Łęgowik także z awansem
Zwycięstwem Artura Czai zakończył się jeden z dzisiejszych półfinałów Srebrnego Kasku na torze w Krośnie. Obecny zawodnik PGE Stali Rzeszów wywalczył trzynaście punktów i wyprzedził Maksyma Drabika oraz Mateusza Borowicza. Awans do finału uzyskał także Hubert Łęgowik, który sklasyfikowany został na szóstym miejscu.
Piekarnia Musiorski wspiera Włókniarza
SponsorNiezwykle miło nam poinformować, iż w ostatnim czasie powiększyło się grono sponsorów Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Do firm wspierających częstochowski żużel dołączyła bowiem jedna z najstarszych piekarni w naszym regionie, a mianowicie Piekarnia Musiorski.
Egzamin na certyfikat "Ż" i II runda MDMP w obiektywie
W środę (29 lipca) na Arenie Częstochowa odbył się egzamin na certyfikat "Ż" oraz zaległa II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Fotorelacje z tych dwóch wydarzeń przygotował dla Państwa Patryk Kowalski. Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć.
--- Link do zdjęć z egzaminu na certyfikat "Ż" ---

--- Link do zdjęć z II rundy MDMP ---
"Płot fajnie chodził" - wypowiedzi po zaległej rundzie MDMP
Jak już Państwa informowaliśmy, zwycięstwem KS Toruń zakończyła się środowa zaległa runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, a nowym rekordzistą częstochowskiego owalu został Hubert Łęgowik. Co po zawodach mieli do powiedzenia uczestnicy turnieju? Zapraszamy do zapoznania się z komentarzami: Adriana Woźniaka (fot. 1), Huberta Łęgowika (fot. 2) oraz Pawła Przedpełskiego i Dawida Krzyżanowskiego.
Lista startowa IV rundy Nice Cup
W najbliższą niedzielę (2 sierpnia) na Arenie Częstochowa rozegrana zostanie kolejna w tym sezonie impreza żużlowa. Tego dnia punktualnie o godzinie 17:00 rozpocznie się bowiem IV runda Nice Cup grupy południowej. Wstęp na zawody będzie możliwy po zakupieniu programu w cenie 10 zł. W imprezie udział wezmą głównie juniorzy z klubów pierwszo- i drugoligowych. Na torze zaprezentuje się także czterech reprezentantów Włókniarza Częstochowa.
Pomyślny egzamin na licencje żużlową dla częstochowian
W środę oprócz zawodów Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski odbył się egzamin na licencję żużlową. Do sprawdzianu swoich umiejętności m.in. pod okiem Marka Cieślaka przystąpiło dziesięciu adeptów. Nasz Klub reprezentowali: Michał Gruchalski (fot.1), Adrian Bialk (fot.2), Bartosz Świącik (fot.3) oraz Kamil Sobczyk (fot.4). Miło nam poinformować, iż cała czwórka przebrnęła etap praktyczny i teraz oczekuje na wyniki części teoretycznej.
MDMP: Triumf Aniołów, rekord toru Łęgowika
W środowe popołudnie na częstochowskim torze rozegrano zaległą II rundę Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. O triumfie w tym turnieju miał zadecydować wyścig dodatkowy, lecz w nim na starcie nie wytrzymał Hubert Łęgowik, który miał falstart. To automatycznie zapewniło zwycięstwo podopiecznym Jacka Krzyżaniaka. Tutaj warto także odnotować fakt, iż "Łęgi" obiekt opuszczał jako nowy rekordzista toru. W wyścigu jedenastym cztery okrążenia pokonał w czasie 65,05. Poprzedni rekord Maksyma Drabika wynosił 65,52.
Awizowane składy na II rundę MDMP w Częstochowie
W najbliższą środę (29 lipca) o godzinie 17:00 na Arenie Częstochowa rozpocznie się zaległa II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski grupy trzeciej. W 20-biegowym czwórmeczu oprócz ekipy gospodarzy, czyli Włókniarza Częstochowa, wystartują drużyny z Grudziądza, Torunia i Łodzi. "Biało-zielonych" barw w środowe popołudnie bronić będą natomiast: Oskar Polis, Przemysław Portas oraz Adrian Woźniak. Niestety, w naszym zespole kolejny raz zabraknie Rafała Malczewskiego. "Komar" wciąż bowiem leczy kontuzję, której nabawił się podczas II rundy Nice Cup na torze w Krakowie.
Ligowa niedziela Lwów
W niedzielę (26.07) rozegrano kolejne spotkania polskich lig żużlowej. Na torach w PGE Ekstralidze, Nice Polskiej Lidze Żużlowej oraz Polskiej 2. Lidze Żużlowej rywalizowali wychowankowie częstochowskiego Włókniarza - Artur Czaja, Hubert Łęgowik, Oskar Polis oraz Przemysław Portas. Jak sobie poradzili?
Informacje dla przedstawicieli mediów
W przyszłym tygodniu na Arenie Częstochowa odbędą się dwie imprezy. W środę (29 lipca) punktualnie o godzinie 17:00 rozpocznie się zaległa II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, natomiast w niedzielę (2 sierpnia) również o godzinie 17:00 odbędzie się IV runda Nice Cup. Informujemy, iż biuro prasowe przed obydwoma zawodami ulokowane będzie w holu budynków klubowych (wejście od ulicy Żużlowej) i czynne będzie za każdym razem od godziny 16:00 do 16:50. Tradycyjnie już, jak przy każdych imprezach młodzieżowych, nie przewidujemy wniosków akredytacyjnych na nie. Identyfikatory dziennikarze oraz fotoreporterzy odebrać będą mogli natomiast po okazaniu w biurze prasowym ważnej legitymacji prasowej. Akredytacje otrzymają wyłącznie osoby pełnoletnie. Jednoczenie Stowarzyszenie CKM Włókniarz zastrzega sobie prawo nie przyznania akredytacji bez podania przyczyny. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy - media@wlokniarz.com.
Pogoda

Pogoda w Częstochowie
Foto news


1,172,600 unikalne wizyty