Kwiecień 17 2014 22:44:16
Nawigacja
Historia Włókniarza
Część I (1946-1950)
Część II (1951-1958)
Część III (1959)
Część IV (1960-1962)
Część V (1963-1966)
Część VI (1967-1970)
Część VII (1971)
Część VIII (1972)
Część IX (1973)
Część X (1974)
Część XI (1975-1976)
Część XII (1977-1978)
Część XIII (1979-1981)
Część XIV (1982-1984)
Część XV (1985-1987)
Część XVI (1988-1990)
Część XVII (1991)
Część XVIII (1992-1993)
Część XIX (1994-1995)
Część XX (1996)
Część XXI (1997-1998)
Część XXII (1999-2000)
Część XXIII (2001-2002)
Część XXIV (2003)
Część XXV (2004-2005)
Część XXVI (2006-2007)
Część XXVII (2008)
Część XXVIII (2009-2011)
Część XXIX (2012-2013)
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 5
· Najnowszy użytkownik: onguidao
SEC final round in Czestochowa
W czwartek odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizacji - SEC final round in Czestochowa. Miejscem spotkania była kawiarenka klubowa przy ulicy żużlowej. Licznie zgromadzeni dziennikarze i inni goście byli świadkami podpisania umowy gwarantującej organizacje Mistrzostw Europy. Na spotkaniu obecny był Prezydent Jarosław Marszałek, który wyraził poparcie dla organizacji tej imprezy. Zapewnił również, że miasto Częstochowa wesprze finansowo te zawody.
Grzegorz Przygodziński - relacja foto
Przedstawiamy Państwu relacje foto z Finał krajowych eliminacji do IMEJ, przygotowaną przez Grzegorza Przygodzińskiego. Serdecznie zapraszamy.


Link do galerii foto
Miturski wiceprezesem Stowarzyszenia
7 marca wolą członków klubu Michał Świącik wybrany został na stanowisko prezesa Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Zgodnie ze statutem podmiotu, zajmującego się szkoleniem żużlowego narybku w Częstochowie, nowy sternik w ciągu miesiąca musiał dobrać sobie członków zarządu, z którymi będzie współpracował do końca kadencji, czyli do połowy 2015 roku. Podobnie, jak za prezesury Łukasza Banasia, wiceprezesem do spraw finansowych w Stowarzyszeniu będzie Jaromir Jarząb. Z kolei na stanowisko wiceprezesa do spraw sportowych Świącik powołał wychowanka naszego klubu, Borysa Miturskiego.
Marek Soczyk - relacja foto
Przedstawiamy Państwu relacje foto z Finał krajowych eliminacji do IMEJ, przygotowaną przez Marka Soczyka. Serdecznie zapraszamy.


Link do galerii foto
Hubert Łęgowik awansował do półfinału IMEJ
W sobotę na SGP Arenie Częstochowa stowarzyszenie CKM Włókniarz zorganizowało finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Zawody zakończyły się triumfem Pawła Przedpełskiego z Unibaksu Toruń, druga pozycja przypadła Krystianowi Pieszczkowi z Wybrzeża Gdańsk, natomiast na najniższym stopniu podium zameldował się reprezentant Stali Gorzów, Adrian Cyfer. Najwyżej z częstochowian uplasował się Hubert Łęgowik, który z dorobkiem 10 „oczek” uplasował się na czwartej pozycji. Awans do półfinałów europejskich uzyskał także Kacper Woryna, natomiast Daniel Kaczmarek otrzymał status rezerwowego.
Finał krajowych eliminacji do IMEJ (plakat zawodów)
Już w najbliższą sobotę (5 kwietnia) na SGP Arenie Częstochowa rozegrany zostanie finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Początek imprezy zaplanowano punktualnie na godzinę 16:00. Wstęp na nią będzie natomiast możliwy po zakupieniu programu zawodów w cenie 10 zł. Z kolei dzieci do lat 12-tu oraz posiadacze karnetów widowisko obejrzą za darmo. Dodatkowo karnetowicze przy wejściu na stadion otrzymają gratis ksero tabeli biegowej. W oczekiwaniu na tę niezwykle ciekawie zapowiadającą się imprezę prezentujemy Państwu oficjalny plakat zawodów (dostępny w dalszej części newsa).
Malczewski i Czaja w finale, Łęgowik rezerwowym
Na torach w Opolu i w Pile rozegrano dziś półfinały krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na tym pierwszym owalu zaprezentowało się czterech zawodników Stowarzyszenia CKM Włókniarz, a dwóch z nich wywalczyło bezpośredni awans do finału krajowego. Mowa tutaj o Rafale Malczewskim, który z dorobkiem 11 punktów sklasyfikowany został na trzecim miejscu, oraz o Arturze Czai, który zdobył „oczko” mniej od swojego rówieśnika i uplasował się o jedną pozycję niżej. Z kolei Hubert Łęgowik wywalczył 8 punktów i o ostatnie, ósme miejsce premiowane przepustką do finału stoczyć musiał wyścig barażowy. W nim uznał on jednak wyższość Adriana Gały, a co za tym idzie w zawodach na ostrowskim torze będzie wyłącznie rezerwowym. Ostatni z „biało-zielonych”, Oskar Polis zapisał przy swoim nazwisku zaledwie 1 punkt i marzenia o IMŚJ musi odłożyć przynajmniej do sezonu 2015.
Juniorskie ściganie w Częstochowie
Choć w tym roku pod Jasną Górą rozegrano już 3 spotkania kontrolne, to żadne z nich nie miało statusu oficjalnych zawodów. Pierwsza impreza pod egidą Polskiego Związku Motorowego w sezonie 2014 w Częstochowie odbędzie się więc dopiero 5 kwietnia (sobota). Tego dnia na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej rozegrany zostanie bowiem finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Początek imprezy zaplanowano punktualnie na godzinę 16:00. Wstęp na nią będzie natomiast możliwy po zakupieniu programu zawodów w cenie 10 zł. Karnety obowiązują.
Nagrody i wyróżnienia dla zawodników i trenera Stowarzyszenia
W czwartkowe popołudnie (27 marca) w Hali Sportowej Częstochowa wręczono nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe w sezonie 2013. Otrzymało je w sumie 110 zawodników, trenerów i działaczy. W tym gronie znalazło się także pięciu przedstawicieli Stowarzyszenia CKM Włókniarz.
Ruszył proces akredytacyjny na finał krajowych eliminacji do IMEJ
5 kwietnia (godzina 16:00) na SGP Arenie Częstochowa odbędzie się finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Organizator imprezy, czyli Stowarzyszenie CKM Włókniarz informuje, iż ruszył właśnie proces akredytacyjny na to wydarzenie. Dziennikarzy oraz fotoreporterów, którzy pragną uzyskać akredytację na finał krajowych eliminacji do IMEJ, prosimy o przesłanie wiadomości na adres e-mail: piotrowski@ckmwlokniarz.com.pl . W jej treści prosimy natomiast o podanie swojego imienia i nazwiska, nazwy reprezentowanej przez Państwa redakcji oraz rodzaju akredytacji, o którą Państwo wnioskujecie (prasa lub foto). Każda redakcja może ubiegać się maksymalnie o dwie tego typu przepustki dla mediów. Państwa wnioski przyjmowane będą do 4 kwietnia do godziny 20:00. Decyzję w sprawie przyznania bądź nie przyznania akredytacji oraz informacje na temat sposobu jej odbioru dziennikarze oraz fotoreporterzy otrzymają natomiast w wiadomości zwrotnej.
Włókniarze lepisi od Szwedów
W miniony weekend, odbyły się sparingi punktowane pomiędzy reprezentacją młodzieżową Szwecji a juniorami Włókniarza Częstochowa. W ekipie Włókniarza, startowali gościnnie Mateusz Borowicz i Damian Dróżdż. Pierwszy reprezentuje na co dzień Tarnowskie Azoty, a drugi Kolejarz Opole. Obaj są wychowankami Stowarzyszenia CKM Włókniarz. W sobotę zawodnicy Włókniarza pokonali Szwedów 47-43. W niedzielę nasi juniorzy również pokonali Skandynawów 50-40.
Pogoda

Pogoda w Częstochowie
SponsorzyFoto news


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
314,887 unikalne wizyty