Wrzesień 19 2014 12:46:25
Nawigacja
Historia Włókniarza
Część I (1946-1950)
Część II (1951-1958)
Część III (1959)
Część IV (1960-1962)
Część V (1963-1966)
Część VI (1967-1970)
Część VII (1971)
Część VIII (1972)
Część IX (1973)
Część X (1974)
Część XI (1975-1976)
Część XII (1977-1978)
Część XIII (1979-1981)
Część XIV (1982-1984)
Część XV (1985-1987)
Część XVI (1988-1990)
Część XVII (1991)
Część XVIII (1992-1993)
Część XIX (1994-1995)
Część XX (1996)
Część XXI (1997-1998)
Część XXII (1999-2000)
Część XXIII (2001-2002)
Część XXIV (2003)
Część XXV (2004-2005)
Część XXVI (2006-2007)
Część XXVII (2008)
Część XXVIII (2009-2011)
Część XXIX (2012-2013)
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 67
· Najnowszy użytkownik: gloriousplaza83
Młodzi Włókniarze nie próżnują
" Chcesz coś osiągnąć ? Musisz pracować. " Wiedzą dobrze o tym nasi młodzi zawodnicy i adepci. Przez całą sobotę większość z nich pracowała na stadionie przy swoich motocyklach. Cieszyć może podejście i poświęcenie z jakim chłopaki podchodzą do żużla - mówi Prezes Miturski, który przez całą sobotę również pracował z adeptami nad sprzętem.
Piątkowy trening adeptów
Na piątkowym treningu nasi adepci doskonalili swoje umiejętności. Chłopcy trzymają gaz co niejednokrotnie skutkuje uślizgami, czy nawet poważniejszymi upadkami. Mimo to nie złamują się, wstają i za chwilkę ponownie trzymają ostro gaz. Takie podejście do speedwaya może dobrze wróżyć na przyszłość. Trener Roman Tajchert stara się dbać o doskonalenie umiejętności chłopców, a Borys Miturski robi co może, aby ich motocykle jeździły jak najlepiej.
Festyn na ulicy Ossolińskiego
W czwartek na Aniołowie przy ulicy Ossolińskiego, zorganizowano festyn. Nie zabrakło na nim Włókniarza. Adepci naszej szkółki rozdawali żużlowe pamiątki wśród zebranych mieszkańców osiedla Wyczerpy - Aniołów. Oczywiście, nie obyło się również bez odpalenia motocykli i kilku kółek na parkingu.
Piątkowy trening na stadionie Włókniarza
W piątek odbył się trening Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Poniżej prezentujemy Państwu galerię zdjęć z zajęć prowadzonych przez trenera Romana Tajcherta.

--- Link do galerii foto---
Żużlowcy bliżej mieszkańców Częstochowy
Treningi, zajęcia warsztatowe, ale również propagowanie żużla to główne zadania stojące przed naszymi adeptami. Niedziela przy ulicy Michałowskiego, wtorek przy Leśmiana, a dziś przy Gaczkowskiego. Młodzi zawodnicy Włókniarza nie próżnują. Dziś w miłej atmosferze festynu, spotkaliśmy się z mieszkańcami dzielnicy Raków. Każdy i dziecko i dorosły, mógł zrobić sobie pamiątkową fotkę na motocyklu żużlowym. Oczywiście nie obyło się bez przysłowiowej "próby toru" za którą posłużył żwirowy deptak. W sobotę nasi adepci zaprezentują się podczas corocznych dożynek w Al.N.M.P.
Włókniarz wygrywa ekstraligę juniorów
Po VIII rundzie Ligi Juniorów częstochowscy zawodnicy, okazali się najlepszym zespołem w tej kategorii w Polsce. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Leszna, a trzecie z Zielonej Góry. Przez wszystkie rundy barw Włókniarz bronili Artur Czaja, Oskar Polis, Hubert Łęgowik i Rafał Malczewski. Zwycięstwo w Lidze Juniorów przez Włókniarza oznacza, że Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów, odbędą się właśnie w Częstochowie.
Niedzilny festyn w parafii NMP w Częstochowie
W niedzielę 31.09.2014 młodzi zawodnicy Stowarzyszenia CKM Włókniarz godnie reprezentowali nasz klub na festynie w parafii NMP w Częstochowie. Mieszkańcy dzielnicy Północ gromko stawili się na zorganizowanym przez parafię festynie. Każdy mógł przymierzyć się do motocykla żużlowego i zrobić sobie pamiątkową fotkę. Cieszyć może duże zainteresowanie młodych chłopców możliwością wstąpienia do szkółki żużlowej. Żużlowcy, występy zespołów muzycznych, gry sportowe, loterie, zabawy to tylko niektóre atrakcje, które można było zobaczyć w niedzielę przy ulicy Michałowskiego 28A.
100 tysięcy złotych od miasta
Miło nam poinformować Państwa o przekazaniu przez władze miasta 100 tysięcy złotych dla Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Środki te pozwolą prowadzić szkolenie młodzieży na odpowiednim poziomie. Dotacja to wynik ogłoszonego przez Urząd Miasta konkursu dla podmiotów zajmujących się szkoleniem i popularyzacją sportu żużlowego wśród młodzieży.

Żużel to sport, który dla wielu Częstochowian jest częścią życia. Ilu młodych ludzi marzy, aby zostać żużlowcem. Tak jest od 70 lat. Kiedyś każdy chciał jeździć jak Kaznowski, Kwoczała, Cieślak, Jarmuła. Później przyszły marzenia, by ścigać się jak Drabik, Screen, Loram, a dziś Jensen, czy Łaguta. Na każde zawody ściągają tłumy Częstochowian. Aby ten sport przyciągał jeszcze większe tłumy i jednocześnie stawał się sportem tańszym warto jest inwestować w własną młodzież. Właśnie środki przekazane przez miasto to inwestycja w młodych Częstochowian.
Kasprzyk i Pych z certyfikatami "Ż"
W poniedziałek (4 sierpnia) na torze w Częstochowie przeprowadzono dopiero drugi w tym roku egzamin na certyfikat "Ż". Przystąpiło do niego siedemnastu adeptów, a dziesięciu z nich bez większych problemów zaliczyło zarówno część praktyczną, jak i teoretyczną sprawdzianu, i w efekcie stali się oni pełnoprawnymi zawodnikami. Wśród szczęśliwej dziesiątki znalazło się dwóch wychowanków Stowarzyszenia CKM Włókniarz, a mianowicie: Tymoteusz Kasprzyk (odnowienie certyfikatu) oraz Bartosz Pych.
Relacja Live z Rybnika.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na relację z IV rundy MDMP w Rybniku ?
Radio Fiat przeprowadza bezpośrednią transmisję z turnieju.


Link do strony radia

Zapraszamy.
Artur Czaja i Rafał Malczewski w finale.
Artur Czaja okazał się najlepszym zawodnikiem rundy eliminacyjnej Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rzeszowie. Do finału awansował również drugi nasz zawodnik Rafał Malczewski. Poza nimi do finału w Gorzowie awansowali dziś Kamil Adamczewski, Adrian Gała i Adrian Cyfer. Znamy więc finalistów tegorocznego krajowego finału juniorów. Z pozycji rezerwowego raz na torze pojawił się Przemysław Portas, któremu jednak nie udało się zdobyć punktu.
Pogoda

Pogoda w Częstochowie
SponsorzyFoto news


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
528,025 unikalne wizyty