Lipiec 02 2015 09:03:52
Nawigacja
Historia Włókniarza
Część I (1946-1950)
Część II (1951-1958)
Część III (1959)
Część IV (1960-1962)
Część V (1963-1966)
Część VI (1967-1970)
Część VII (1971)
Część VIII (1972)
Część IX (1973)
Część X (1974)
Część XI (1975-1976)
Część XII (1977-1978)
Część XIII (1979-1981)
Część XIV (1982-1984)
Część XV (1985-1987)
Część XVI (1988-1990)
Część XVII (1991)
Część XVIII (1992-1993)
Część XIX (1994-1995)
Część XX (1996)
Część XXI (1997-1998)
Część XXII (1999-2000)
Część XXIII (2001-2002)
Część XXIV (2003)
Część XXV (2004-2005)
Część XXVI (2006-2007)
Część XXVII (2008)
Część XXVIII (2009-2011)
Część XXIX (2012-2013)
Sponsorzy Stowarzyszenia CKM Włókniarz
Olchem, Przemysłówka, Pizzeria Viola, Linex, Vitroszlif, Stolzle, Pakart, IMPOL II, Szybex Service, MOCNY NOCNY, Domek na Jurze, Promed, KADEX, TACHO, Print Cycero, IRO, Jurajska, Mały dworek, Instalex, Cegielnia Sowa, Kama, Pewniak, Arkon Serwis, Jagiellończycy, Mlek, SGP, RAK, Widlak, GREGOR, Junek, Justyś Glass, Jura Tuning, Złote Arkady, Drzazga, Pogotowie Głodowe, EDPOL, Diagnostyka, Koloryt, Fructop, Smaki Świata, BOCAR, KONTUR druk, Manager, Green Pack, Decathlon, Hotel Ibis, Midex, Press Glass, RUDEX, DOMBUD, Agros-Wrońscy, Centrum Ogrodnicze Dawid, Kantor Online, Alior Bank, Sorplex, Gama, Gazelo Toys, Miedziński
02.07.2015 eliminacje MMPPK

MMPPK już 2 lipca! Godzina 17!

Posted by Włókniarz Częstochowa on 25 czerwca 2015
Awizowane składy eliminacji MMPPK w Częstochowie
W najbliższy czwartek (2 lipca) na Arenie Częstochowa rozegrane zostaną eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Początek zawodów zaplanowano punktulnie na godzinę 17:00. W zawodach oprócz drużyny Włókniarza wystartują ekipy z Rzeszowa, Lublina, Tarnowa i Leszna. Barw naszego zespołu bronić będą natomiast: Rafał Malczewski, Oskar Polis oraz rezerwowy, Przemysław Portas.
Weekendowe jazdy Lwów - karambol Miturskiego
Żużlowa niedziela nie była zbytnio udana dla wychowanków Włókniarza. Na torze w Gnieźnie rozegrano spotkanie pomiędzy miejscowym Startem a Orłem Łódź. W ekipie gości wystartował Oskar Polis oraz debiutujący na ligowych torach w tym sezonie Borys Miturski. Junior z Częstochowy pojawił się na torze pięć razy i wywalczył 6 punktów oraz 2 bonusy. Borys Miturski na tor wyjeżdżał czterokrotnie. Starszy z naszych wychowanków zdobył tylko 2 punkty oraz uczestniczył w poważnym karambolu. Miał on miejsce w biegu 13. Na wyjściu z ostatniego łuku pierwszego okrążenia Borys wpadł w koleinę, która wybiła go z rytmu jazdy a zawodnik upadł na tor. Miał jednak wiele szczęścia bo w momencie upadku był na pierwszym miejscu i miał za sobą pozostałą trójkę zawodników.
Informacje dla przedstawicieli mediów
Stowarzyszenie CKM Włókniarz informuje, iż biuro prasowe przed eliminacjami Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych ulokowane będzie w holu budynków klubowych (wejście od ulicy Żużlowej) i czynne będzie w dniu zawodów (2 lipca - czwartek) od godziny 15:30 do 16:45. Nie przewidujemy wniosków akredytacyjnych na te zawody. Identyfikatory dziennikarze oraz fotoreporterzy odebrać będą mogli natomiast po okazaniu w biurze prasowym ważnej legitymacji prasowej. Akredytacje otrzymają wyłącznie osoby pełnoletnie. Jednoczenie Stowarzyszenie CKM Włókniarz zastrzega sobie możliwość nie przyznania akredytacji bez podania przyczyny. W razie jakikolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy - media@wlokniarz.com.
Polis piąty w kolejnym turnieju Zaplecza Kadry Juniorów
Zwycięstwem Maksyma Maksyma Drabika zakończył się drugi dzień zmagań w ramach Zgrupowania Zaplecza Kadry Juniorów na torze w Bydgoszczy. Druga pozycja przypadła Kacprowi Worynie, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Krystiana Rempałę. Z niezłej strony w czwartek zaprezentował się także zawodnik Włókniarza Częstochowa, Oskar Polis, którego łupem padło 10 „oczek”, co pozwoliło mu uplasować się na wysokiej, piątej lokacie.
"Komar" tylko poobijany
Wczoraj podczas II rundy Nice Cup w 15 biegu doszło do poważnego karambolu. Rafał Malczewski wyprzedził na dystansie Szymona Grobelskiego. Ten natomiast wykonał bezmyślny manewr i próbował wejść pod zawodnika Włókniarza. Skutek był taki, że zawodnik Orła Łódź zahaczył o tylne koło Malczewskiego. Nasz wychowanek z impetem upadł na tor zaś sprawca karambolu wyleciał ponad dmuchaną banda i znalazł się na pasie bezpieczeństwa. Miał na tyle dużo szczęścia, że wstał i o własnych siłach opuścił obiekt wandy Kraków. Rafał Malczewski został odwieziony do szpitala.
Częstochowscy juniorzy powalczą o awans do finału MMPPK
W tym roku po raz pierwszy od inauguracji rozgrywek ligowych w Polsce nie startuje w nich drużyna z Częstochowy. Ta patowa sytuacja wbrew pozorom nie oznacza jednak, że nasi kibice w sezonie 2015 są skazani na brak żużlowych emocji, a wręcz przeciwnie. Od początku tego roku do tej pory na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej rozegrano bowiem już 3 imprezy, a wkrótce ich częstotliwość zwiększy się jeszcze bardziej. Szczególnie intensywna pod tym względem będzie pierwsza część lipca. Wówczas na Arenie Częstochowa rozegrane zostaną 3 turnieje. Pierwszym z nich będą eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.
II runda Nice Cup dla Kordasa, upadek Malczewskiego
Zwycięstwem Michała Kordasa z Opola zakończyła się druga runda turnieju Nice Cup grupy południowej na torze w Krakowie. Druga pozycja przypadła Mateuszowi Burzyńskiemu z Falubazu Zielona Góra, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował reprezentant Unii Tarnów, Eryk Budzyń.
Czternaste miejsce Polisa w Bydgoszczy
Zwycięstwem Krystiana Pieszczka zakończył się środowy turniej w ramach Zaplecza Kadry Juniorów na torze w Bydgoszczy. Druga pozycja przypadła Bartoszowi Smektale z Unii Leszno, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się zawodnik Sparty Wrocław, Maksym Drabik. Barwy Włókniarza na bydgoskim owalu reprezentował wyłącznie Oskar Polis. 19-latek wywalczył 4 „oczka”, co dało mu ostatecznie czternaste miejsce w klasyfikacji.
Solidny trening przy Olsztyńskiej
Dziś już od godziny 14 na stadionie przy Olsztyńskiej można było usłyszeć warkot motocykli żużlowych. Nasi wychowankowie (Miturski, Kasprzyk, Portas, Woźniak, Łęgowik) odbyli trening a w raz z nimi próbne kółka kręcili żużlowcy z innych klubów. Na owalu Areny Częstochowa pojawili się m.in. Szymon Grobelski, Jakub Jamróg oraz Stanisław Burza. Później na tor wyjechali częstochowscy adepci z Michałem Gruchalskim i Adrianem Bialkiem na czele. Zajęcia prowadził Józef Kafel.
Intensywny początek lipca na Arenie Częstochowa
Lipiec będzie miesiącem, w którym kibice w Częstochowie z pewnością nie będą mogli narzekać na brak ścigania na Arenie Częstochowa. Już 2 lipca na naszym obiekcie odbędą się Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Sześć dni później przy ulicy Olsztyńskiej odbędzie się I runda Ligi Juniorów. Natomiast 14 lipca zostanie rozegrana II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W ciągu dwóch tygodni zorganizujemy zatem aż trzy imprezy i w związku z tym liczymy na dużą ilość dobrego ścigania. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion.
Pogoda

Pogoda w Częstochowie
Foto news


1,097,188 unikalne wizyty