Marzec 30 2015 23:59:37
Nawigacja
Historia Włókniarza
Część I (1946-1950)
Część II (1951-1958)
Część III (1959)
Część IV (1960-1962)
Część V (1963-1966)
Część VI (1967-1970)
Część VII (1971)
Część VIII (1972)
Część IX (1973)
Część X (1974)
Część XI (1975-1976)
Część XII (1977-1978)
Część XIII (1979-1981)
Część XIV (1982-1984)
Część XV (1985-1987)
Część XVI (1988-1990)
Część XVII (1991)
Część XVIII (1992-1993)
Część XIX (1994-1995)
Część XX (1996)
Część XXI (1997-1998)
Część XXII (1999-2000)
Część XXIII (2001-2002)
Część XXIV (2003)
Część XXV (2004-2005)
Część XXVI (2006-2007)
Część XXVII (2008)
Część XXVIII (2009-2011)
Część XXIX (2012-2013)
Sponsorzy Stowarzyszenia CKM Włókniarz
Olchem, Przemysłówka, Pizzeria Viola, Linex, Vitroszlif, Stolzle, Pakart, IMPOL II, Szybex Service, MOCNY NOCNY, Domek na Jurze, Promed, KADEX, TACHO, Print Cycero, IRO, Jurajska, Mały dworek, Instalex, Cegielnia Sowa, Kama, Pewniak, Arkon Serwis, Jagiellończycy, Mlek, SGP, RAK, Widlak, GREGOR, Junek, Justyś Glass, Jura Tuning, Złote Arkady, Drzazga, Pogotowie Głodowe, EDPOL, Diagnostyka, Koloryt, Fructop, Smaki Świata, BOCAR, KONTUR druk, Manager, Green Pack, Decathlon, Hotel Ibis, Midex, Press Glass, RUDEX
Mamy nowe logo
Drodzy Kibice. Jak już wiecie, dziś zaprezentowaliśmy nowe logo Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Zaprojektował je Jan Sętowski. Oprócz niego w zespole, który będzie zajmował się oprawą graficzną oraz stroną internetową znaleźli się Łukasz Malec oraz Rafał Domagała.

Włókniarz wyjechał na tor
Wszyscy bardzo długo czekali na ten moment. Dziś popołudniu na Arenie Częstochowa w końcu zawarczały żużlowe motocykle a zawodnicy wyjechali na upragniony trening. Od samego rana nie było jednak wiadomo, czy będzie im dane "kręcić" pierwsze w tym roku kółka. Nocne opady deszczu spowodowały, że tor nie był w najlepszym stanie. Jednak do pracy od razu zabrał się niezastąpiony Borys Miturski. Nasz wychowanek przez kilka godzin w pocie czoła dopieszczał nawierzchnię częstochowskiego owalu. Gdy w końcu się to udało zapadła decyzja, że trening odbędzie się.
Konferencja prasowa i nowy logotyp klubu
W najbliższy poniedziałek (30 marca) w sali konferencyjnej Hali Sportowej Częstochowa, która mieści się przy ulicy Żużlowej 4, odbędzie się konferencja prasowa Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Spotkanie z przedstawicielami mediów, które poświęcone będzie aktualnej sytuacji w naszym klubie, rozpocznie się punktualnie o godzinie 16:00. Podczas konferencji zaprezentowany zostanie także nowy logotyp Stowarzyszenia CKM Włókniarz.
Stadion gotowy do odbioru
Na początku marca Stowarzyszenie CKM Włókniarz na mocy umowy z MOSiR-em przejęło we władanie stadion przy ulicy Olsztyńskiej. Dopiero od tego momentu mogliśmy zacząć prace na obiekcie. Ostatnich kilkanaście dni było dla nas bardzo pracowitych. Rozpoczęliśmy swoje działania od zapoznania się ze stanem obiektu oraz jego infrastrukturą.
Dotacja zostanie przy Włókniarzu
Wczoraj odbyło się spotkanie komisji sportu poświęcone obecnej sytuacji Włókniarza Częstochowa. Na spotkaniu obecni byli członkowie komisji sport, przedstawiciele Włókniarza w osobach Prezesa Michała Świącika i wiceprezesa Jaromira Jarząba. W spotkaniu uczestniczył, również Prezydent Jarosław Marszałek i naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM Częstochowy Aleksander Wierny.
Prace torowe odwołane
Niedawno Stowarzyszenie CKM Włókniarz przejęło stadion przy ulicy Olsztyńskiej. Dopiero od tego momentu klub mógł zacząć pewne działania na stadionie. Po okresie zimowym trzeba wykonać szereg prac porządkowych czy konserwatorskich. Kilka dni temu rozpoczęło się pierwsze sprzątanie w pomieszczeniach klubowych. Na najbliższą sobotę planowaliśmy natomiast prace związane z odnowieniem drewnianej bandy okalającej tor oraz prace, które miały przywrócić nawierzchnię do stanu używalności. Niestety pogoda nie okazała się łaskawa i sprawiła, że jutrzejsze czynności zostały odwołane.

Juniorzy zostają we Włókniarzu
Dużo zamieszania wywołał komunikat Głównej Komisji Sportu Żużlowego z zeszłego tygodnia, który ze względu na fakt odebrania licencji warunkowych Włókniarzowi i Wybrzeżu zwalniał wszystkich zawodników tych dwóch klubów. Żużlowa centrala oczywiście postąpiła w tym przypadku zgodnie z regulaminem, ale tematem spornym dla naszego klubu byli juniorzy. Według komunikatu również i oni zostali bowiem wolnymi zawodnikami.
Walczymy do końca - ostatnia szansa na start Włókniarza w PLŻ 2
Stowarzyszenie CKM Włókniarz nie jest odpowiedzialne za zadłużenie względem zawodników, startujących w sezonie 2014 w spółce Włókniarz SA. Właśnie od tego faktu trzeba zacząć całą batalię o starty naszego zespołu w sezonie 2015 w Polskiej 2. Lidze Żużlowej.

Mimo, że w początkowej fazie starań, dostaliśmy zielone światło od Polskiego Związku Motorowego na starty w sezonie 2015, to późniejsze wydarzenia spowodowały coraz większe wymagania względem naszego klubu, aż w końcu władze polskiego żużla zdecydowały się odebrać nam prawo do startu w rozgrywkach ligowych. W uzasadnieniu podano, że chodzi o pismo przekazane Polskiemu Związkowi Motorowemu przez spółkę Włókniarz SA, która poinformowała w nim, że ma problemy finansowe.
Coraz mniejsze szanse na start w PLŻ 2
Sport żużlowy w Częstochowie narodził się w 1946 roku. Przez 7 dekad jego istnienia pod Jasną Górą bywały czasy lepsze i gorsze dla naszego klubu. Nigdy jednak sytuacja nie była jednak tak dramatyczna, jak obecnie. 20 lutego Stowarzyszenie CKM Włókniarz, które podjęło się odbudowy speedwaya w naszym mieście, decyzją Polskiego Związku Motorowego zostało bowiem pozbawione warunkowej licencji na starty w drugiej lidze. Co gorsza, z dnia na dzień prawdopodobieństwo powrotu "biało-zielonych" do Polskiej 2 Ligi Żużlowej jest coraz mniejsze.
Ekstraliga w Częstochowie!
Nie poddajemy się w walce o przywrócenie naszej licencji na starty w PLŻ 2. Niezależnie jednak od decyzji Polskiego Związku Motorowego czynimy również starania, aby sezon 2015 był jak najbardziej urozmaicony dla naszych kibiców. Już dziś możemy poinformować, iż zarząd Stowarzyszenia CKM Włókniarz wspólnie z naszym sponsorem, panem Ireneuszem Winiarskim oraz władzami miejskimi przekonał działaczy Sparty Wrocław do tego, aby swoje mecze rundy Play-Off rozgrywali właśnie na stadionie Arena Częstochowa. Najpierw żużlowcy z Dolnego Śląska będą musieli jednak awansować do tego szczebla rozgrywek PGE Ekstraligi.
100 lat "Komar"!
Dziś 21 urodziny świętuje wychowanek Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Rafał Malczewski. Z tej okazji życzymy mu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz samych trójek na torze w sezonie 2015. Po prostu, 100 lat "Komar"!
Pogoda

Pogoda w Częstochowie
Foto news


883,974 unikalne wizyty