Maj 24 2015 11:59:30
Nawigacja
Historia Włókniarza
Część I (1946-1950)
Część II (1951-1958)
Część III (1959)
Część IV (1960-1962)
Część V (1963-1966)
Część VI (1967-1970)
Część VII (1971)
Część VIII (1972)
Część IX (1973)
Część X (1974)
Część XI (1975-1976)
Część XII (1977-1978)
Część XIII (1979-1981)
Część XIV (1982-1984)
Część XV (1985-1987)
Część XVI (1988-1990)
Część XVII (1991)
Część XVIII (1992-1993)
Część XIX (1994-1995)
Część XX (1996)
Część XXI (1997-1998)
Część XXII (1999-2000)
Część XXIII (2001-2002)
Część XXIV (2003)
Część XXV (2004-2005)
Część XXVI (2006-2007)
Część XXVII (2008)
Część XXVIII (2009-2011)
Część XXIX (2012-2013)
Sponsorzy Stowarzyszenia CKM Włókniarz
Olchem, Przemysłówka, Pizzeria Viola, Linex, Vitroszlif, Stolzle, Pakart, IMPOL II, Szybex Service, MOCNY NOCNY, Domek na Jurze, Promed, KADEX, TACHO, Print Cycero, IRO, Jurajska, Mały dworek, Instalex, Cegielnia Sowa, Kama, Pewniak, Arkon Serwis, Jagiellończycy, Mlek, SGP, RAK, Widlak, GREGOR, Junek, Justyś Glass, Jura Tuning, Złote Arkady, Drzazga, Pogotowie Głodowe, EDPOL, Diagnostyka, Koloryt, Fructop, Smaki Świata, BOCAR, KONTUR druk, Manager, Green Pack, Decathlon, Hotel Ibis, Midex, Press Glass, RUDEX, DOMBUD, Agros-Wrońscy, Centrum Ogrodnicze Dawid, Kantor Online, Alior Bank, Sorplex
Adepci Włókniarza powalczą o żużlowe certyfikaty
W najbliższy czwartek (28 maja) na torze w Lesznie odbędzie się drugi w tym roku egzamin na certyfikat „Ż”. Trener Roman Tajchert wytypował do niego trzech adeptów Włókniarza Częstochowa. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka o żużlowe uprawnienia powalczą bowiem: Michał Gruchalski, Adrian Woźniak i Adrian Bialk. Występ tego ostatniego stoi jednak obecnie pod znakiem zapytania, gdyż podczas piątkowego treningu zaliczył wywrotkę i uskarża się obecnie na ból kostki.
Malczewski zadebiutuje w Ostrovii
W połowie kwietnia Rafał Malczewski trafił na zasadzie wypożyczenia do MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów. Do tej pory wychowanek Włókniarza nie miał okazji zadebiutowania w ekipie prowadzonej przez Marka Cieślaka. Szkoleniowiec uznał jednak, że nadszedł odpowiedni czas, by "Komar" zasilił szeregi jego ekipy. Malczewski wystąpi w meczu sąsiadujących ze sobą w tabeli Polonii Bydgoszcz i Ostrovii. Zastąpi on słabo spisującego się do tej pory Oskara Ajtnera-Golloba. Z pewnością debiut częstochowianina nie będzie łatwy. Polonia posiada bardzo dobry skład a jej juniorzy w czterech spotkaniach wygrali aż trzy biegi młodzieżowe.
Kolejni zawodnicy potwierdzają start
Znane są kolejne nazwiska kolejnych zawodników, którzy wystartują w Turnieju o Szablę Kmicica. Swój udział w zawodach potwierdzili Mateusz i Michał Szczepaniakowie. W Częstochowie wystartuje też Norbert Kościuch oraz Nicklas Porsing. Z pewnością kibiców ucieszy fakt, że swój udział potwierdził Rune Holta. Niestety w zawodach nie wystartuje awizowany wcześniej Mariusz Puszakowski. Zawodnik Orła Łódź na dzisiejszym treningu zaliczył groźny upadek i doznał złamania kości podudzia. W związku z tym szukamy obecnie zastępstwa dla "Puzona" a zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Polis dziewiąty w Rawiczu
Zwycięstwem Kacpra Woryny zakończyły się wtorkowe zawody w ramach zgrupowania zaplecza kadry juniorów na torze w Rawiczu. Drugą pozycję wywalczył Maksym Drabik, natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się Robert Chmiel. Jedyny zawodnik Włókniarza w tej imprezie, Oskar Polis wywalczył 6 punktów i sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji.
Rusza proces akredytacyjny na Turniej o Szablę Kmicica
Stowarzyszenie CKM Włókniarz rozpoczęło proces akredytacyjny na Turniej o Szablę Kmicica. Dziennikarzy oraz fotoreporterów, którzy pragną uzyskać akredytację na tę imprezę, prosimy o przesłanie wiadomości na adres e-mail: media@wlokniarz.com. W jej treści prosimy natomiast o podanie swojego imienia i nazwiska, daty urodzenia (osoby ubiegające się o akredytację muszą mieć ukończone 18 lat), nazwy reprezentowanej przez Państwa redakcji oraz rodzaju akredytacji, o którą Państwo wnioskujecie (prasa lub foto). Każda redakcja może ubiegać się maksymalnie o dwie tego typu przepustki dla mediów. Państwa wnioski przyjmowane będą do 28 maja do godziny 20:00. Decyzję w sprawie przyznania, bądź nie przyznania akredytacji oraz informacje na temat sposobu jej odbioru dziennikarze oraz fotoreporterzy otrzymają natomiast w wiadomości zwrotnej. Ponadto informujemy, że Stowarzyszenie CKM Włókniarz zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania akredytacji bez podania przyczyny.
Pierwsze nazwiska na liście startowej Turnieju o Szablę Kmicica
30 maja (sobota) na torze w Częstochowie szesnastu żużlowców powalczy w zawodach indywidualnych o Szablę Kmicica. Dziś natomiast przedstawić możemy Państwu pierwsze nazwiska listy startowej tej imprezy. Swój udział w zawodach potwierdzili już bowiem: Claus Vissing, Jakub Jamróg, Łukasz Sówka, Piotr Świst, Mariusz Puszakowski, Karol Baran, Daniel Jeleniewski oraz Zbigniew Suchecki. Kompletna lista startowa powinna być znana natomiast do końca tego tygodnia.
"Ćwiartka" Rune Holty w sierpniu
Kilka dni temu zarząd Stowarzyszenia CKM Włókniarz spotkał się z Rune Holtą. Rozmowa pomiędzy obydwiema stronami dotyczyła organizacji turnieju jubileuszowego Norwega z polskim obywatelstwem. Wstępnie ustalono, że impreza z okazji 25-lecia jego startów na żużlu rozegrana zostanie 22-go sierpnia na torze w Częstochowie.
Polis i Portas nominowani na zgrupowanie zaplecza kadry juniorów
W najbliższy wtorek i środę (19-20 maja) na torach w Rawiczu i Lesznie odbędą się kolejne turnieje indywidualne w ramach zgrupowania zaplecza kadry juniorów. W imprezach tych nie zabraknie młodzieżowców Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Trener Rafał Dobrucki na najbliższe turnieje zaplecza kadry zaprosił bowiem: Oskara Polisa oraz Przemysława Portasa.
Miturski i Portas startowali w Krakowie
W piątkowe popołudnie (15 maja) na torze w Krakowie rozegrano trening punktowany pomiędzy tamtejszą Wandą a KSM-em Krosno. W spotkaniu tym zaprezentowało się dwóch wychowanków Włókniarza Częstochowa, a mianowicie Borys Miturski oraz Przemysław Portas. Pierwszy z nich na torze pojawił się dwukrotnie i zapisał na swoim koncie 4 „oczka”. Portas natomiast sparing zakończył z dorobkiem 1 punktu.
Żużlowe kroniki trafiły do klubu
Pan Marek Szwetner przez wiele lat kibicował drużynie Włókniarza Częstochowa. Żużel był pasją jego życia, która nie polegała wyłącznie na regularnych wizytach na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. Pan Marek gromadził bowiem także zdjęcia oraz wszelakie wycinki z gazet, poświęcone Włókniarzowi oraz speedwayowi. Efektem jego pracy było stworzenie kilkudziesięciu zeszytów-kronik. Pierwsze materiały w zbiorach pana Marka Szwetnera pochodzą z pierwszej połowy lat 70-tych ubiegłego stulecia, natomiast ostatnie wycinki dotyczą sezonu 2013. Kronika z tego roku nie została już dokończona, gdyż pracę jego życia przerwała nagła śmierć.
Tomasz Lorek poprowadzi Turniej o Szablę Kmicica
30 maja na Arenie Częstochowa szesnastu żużlowców powalczy o Szablę Kmicica. Cały czas kompletujemy listę startową tych zawodów i pracujemy nad ich oprawą. Już dziś możemy natomiast poinformować Państwa, iż spikerem podczas Turnieju o Szablę Kmicica będzie popularny dziennikarz sportowy, Tomasz Lorek. 42-latek w przeszłości współpracował z nieistniejącą już Wizją Sport, a obecnie jego głos usłyszeć można podczas wszelakich transmisji sportowych na antenie Polsatu Sport. Oprócz speedwaya komentuje on także m.in. zawody freestyle motocross oraz tenis.
Pogoda

Pogoda w Częstochowie
Foto news


996,714 unikalne wizyty